Genowefa Wiśniowska kandydatem Samoobrony na wicemarszałka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-10-2005, 12:19

Dyrektor biura Samoobroony, poseł Janusz Maksymiuk poinformował w piątek PAP, że kandydatem Samoobroony na urząd wicemarszałka Sejmu będzie Genowefa Wiśniowska. Szef partii Andrzej Lepper powiedział PAP, że on sam nie będzie kandydował na ten urząd, ponieważ ma zbyt dużo obowiązków w partii.

Dyrektor biura Samoobroony, poseł Janusz Maksymiuk poinformował w piątek PAP, że kandydatem Samoobroony na urząd wicemarszałka Sejmu będzie Genowefa Wiśniowska. Szef partii Andrzej Lepper powiedział PAP, że on sam nie będzie kandydował na ten urząd, ponieważ ma zbyt dużo obowiązków w partii.

"Wiśniowska to osoba doświadczona, zasłużona dla partii, która na pewno sobie poradzi" - ocenił Lepper. Wiśniowska jest wiceprzewodniczącą Samoobrony; w Sejmie zasiada drugą kadencję. 

Nie wiadomo jeszcze, ilu będzie wicemarszałków, ponieważ PiS i PO nie doszły w tej sprawie do porozumienia. PiS opowiada się za pięcioma wicemarszałkami, tak aby każdy klub miał swojego przedstawiciela w prezydium Sejmu; PO optuje za czterema wicemarszałkami.

Kandydatem SLD na funkcje wicemarszałka jest szef partii Wojciech Olejniczak, który zapowiedział, że jeśli zostanie wicemarszałkiem, to zrezygnuje z szefowania klubowi Sojuszu.Kandydatem LPR na wicemarszałka Sejmu jest Marek Kotlinowski. PSL jeśli otrzyma stanowisko wicemarszałka, prawdopodobnie wystawi kandydaturę Jarosława Kalinowskiego. Możliwe jest też, że kandydatem PSL będzie Józef Zych. Natomiast jeśli chodzi o PiS i PO, to kwestia wicemarszałka rozstrzygnie się w momencie, kiedy będzie wiadomo, kto będzie marszałkiem Sejmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane