George: Fed musi zacząć automatycznie redukować bilans

opublikowano: 18-04-2017, 19:34

Esther George, szefowa Banku Rezerw Federalnych z Kansas City, wezwała Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC – organ Fed odpowiedzialny za politykę stóp procentowych), aby w tym roku zaczął obniżyć swój bilans, który sięga już 4,5 bln USD, donosi Bloomberg.

Chce by redukcje miały charakter automatyczny i nie podlegały szybkiemu odwróceniu.

Esther George, szefowa Fed z Kansas City
fot. Bloomberg

Korekty bilansu będą musiały być stopniowe i sprawne - powiedziała George podczas wystąpienia w Instytucie Ekonomii Levy w Bard College w Nowym Jorku.

Co ważne, po rozpoczęciu procesu należy go kontynuować bez ponownego rozpatrzenia jego zasadności na każdym kolejnym spotkaniu FOMC. Innymi słowy, proces powinien odbywać się na autopilocie i niekoniecznie musi się różnić w zależności od jakości danych ekonomicznych – dodaje oficjela Fed.

FOMC rozważa w przyszłym roku obniżenie stanu posiadania aktywów, w tym  amerykańskich papierów skarbowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane