Georgiewa: MFW ma nadzieję, że rządy i banki centralne szykują odpowiedź

opublikowano: 14-02-2020, 20:42

Szefowa MFW Kristalina Georgiewa oczekuje, że kiedy wpływ epidemii na gospodarkę będzie już znany, rządy i banki centralne będą miały przygotowaną odpowiedź, donosi Reuters.

Występując podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Georgiewa powiedziała, że następne kilka tygodni będzie krytyczne dla oceny wpływu epidemii na Chiny i globalną gospodarkę.

- Wtedy będziemy mogli uzgodnić zsynchronizowane, a nawet lepiej, skoordynowane działania chroniące światową gospodarkę przed poważnym szokiem – powiedziała szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. – Czy możemy to zrobić? Tak. Czy to zrobimy. Jestem pewna, że tak będzie – dodała.

Georgiewa ostrzegła, aby obecnie, kiedy brak dokładnych informacji, nie próbować dokonywać dokładnych prognoz. Wyznała, że jej główną obawą jest sytuacja, w której po opanowaniu epidemii i odbiciu gospodarki, doszłoby do ponownej epidemii.

- Przyglądamy się danym bardzo uważnie. Musimy robić to, co robią ludzie w sytuacji alarmowej: modlić się o poprawę i szykować na najgorsze – powiedziała szefowa MFW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

MFW