Gerega rozważa dokupienie Lenteksu

DI, "Parkiet"
20-01-2011, 11:12

Ukraiński biznesmen nie wyklucza zwiększenia zaangażowania w Lentex. Zapowiada, że jego sieć hipermarketów budowlanych wejdzie na nowe rynki. Niewykluczony jest rynek polski – informuje „Parkiet”.

Aleksander Gerega, właściciel 10,02-proc. pakietu akcji Lenteksu i podobnego udziału w Plast-Boksie, rozważa zwiększenie zaangażowania w spółkę. Mogłoby się to odbyć poprzez objęcie części prywatnej emisji, którą spółka ma przeprowadzić w celu sfinansowania zakupu Gamrata – dowiedział się „Parkiet”.

Na tym nie koniec. Biznesmen, do którego należy sieć hipermarketów budowlanych Epicentr składająca się z 27 punktów, chce wyjść z działalnością poza rynek ukraiński. Niewykluczone, że wejdzie też do Polski. Tymczasem przedsiębiorstwo jest 246. na liście największych firm Europy Środkowo-Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, "Parkiet"

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gerega rozważa dokupienie Lenteksu