GetBack ma szanse na 250 mln zł kapitału

opublikowano: 05-03-2018, 12:14
aktualizacja: 05-03-2018, 12:19

GetBack poinformował o pozytywnej decyzji komitetu kredytowego jednego z banków (jego nazwy nie wymieniono, ale to instytucja zagraniczna) w sprawie udzielenia spółce (lub jej spółce zależnej) finansowania do wysokości 250 mln zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack
Zobacz więcej

Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack

"Zgodnie z warunkami decyzji kredytowej oprocentowanie Finansowania wynosić będzie WIBOR 3M+175 pp. Warunkiem uzyskania Finansowania jest pozytywne zakończenie negocjacji jego warunków przez strony. O dalszych etapach finalizacji pozyskania Finansowania, Spółka poinformuje w odrębnych raportach" - podano.

W piątek notowania spółki mocno spadły, a przecena była kontynuowana w poniedziałek na początku sesji po ogłoszeniu decyzji o przeglądzie opcji strategicznych, w tym możliwości pozyskania inwestora strategicznego, zawarcia aliansu strategicznego lub przeprowadzenia innej transakcji.

"Decyzja ta jest wynikiem oceny aktualnej sytuacji na rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce oraz potencjalnych możliwości dalszego rozwoju. Zarząd będzie dążył do zapewnienia w długim terminie możliwie najlepszej pozycji Grupy na rynku zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim oraz do maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy Spółki" - podano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu