Getin Bank wesprze Opla i Chevroleta

PJ
opublikowano: 28-10-2009, 00:00

250 mln zł ma wynieść roczna wartość kredytów samochodowych i umów leasingowych.

250 mln zł ma wynieść roczna wartość kredytów samochodowych i umów leasingowych.

Getin Bank ze stajni Leszka Czarneckiego będzie finansował sieć dilerską General Motors Poland (Opel) i Chevrolet Poland. Do obu importerów samochodów należy ponad 100 punktów sprzedaży w całej Polsce. Nowa umowa zastąpi dotychczasową z GM Bankiem.

Przedstawiciele polskiego oddziału General Motors nie chcieli odpowiedzieć na pytanie, czy zaprzestanie współpracy z dotychczasowym partnerem z grupy General Motors wiąże się z planowanym przejęciem kontroli nad Oplem przez firmy Magna i Sbierbank. A może chodzi o bardziej przyziemne sprawy? Tym bardziej że "samochodziarze" nie kryją, iż efektem porozumienia ma być wzrost liczby udzielanych kredytów samochodowych oraz podpisywanych umów leasingu pojazdów.

Według planów, wartość transakcji ma przekroczyć 250 mln zł rocznie. Dla porównania: w pierwszym półroczu Getin Bank udzielił kredytów na zakup nowych i używanych samochodów w wysokości 814 mln zł, co dało mu pierwsze miejsce wśród firm finansujących zakup aut.

— Teraz bank będzie negocjował umowy z poszczególnymi dilerami. Podpisanie takiej umowy nie jest dla nich obligatoryjne i nadal mogą współpracować z innymi instytucjami finansowymi. Sądzimy jednak, że warunki wynegocjowane w Getin Banku są najlepsze zarówno dla dilerów, jak i dla klientów naszych salonów — podkreśla Przemysław Byszewski, rzecznik GM Poland.

Analitycy chwalą podpisanie umowy.

"Przejęcie finansowania sieci dilerskiej Opla i Chevroleta przez Getin Bank to dobra wiadomość dla klientów tych marek. Ostatnio dostępność kredytów znacznie spadła, zaś marże i koszty poszły w górę. Dlatego taka dedykowana oferta z pewnością przyczyni się do wzrostu sprzedaży samochodów i umocni pozycje Getin Banku jako lidera w pożyczkach" — skomentował cytowany w komunikacie Getin Banku Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badan Rynku Motoryzacyjnego Samar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy