Getin i Xtrade zawierają sojusz

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 13-07-2001, 00:00

Getin i Xtrade zawierają sojusz

Getin Service Provider zawarł strategiczny alians z Xtrade, którego udziałowcami są m.in. Optimus, BRE Bank i GPW. Celem współpracy jest współdziałanie kierowanych przez nie platform transakcyjnych.

Firmy Xtrade i Getin Service Provider podpisały list intencyjny dotyczący współpracy. Horyzontalna platforma handlu elektronicznego B2B dla dużych firm oraz spółka prowadząca Centrum e-biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw będą współpracować w celu umożliwienia klientom dokonywania transakcji kupna i sprzedaży na obu platformach. Doprowadzi to do powstania pierwszego rynku transakcyjnego obsługującego pełen segment B2B.

Obie platformy pozostaną niezależne. Prezes Getinu zaznacza, że współpraca oprze się na ich pełnej komplementarności.

— Połączenie wiedzy, technologii i zasobów zgromadzonych na obu platformach powinno zaowocować stworzeniem największego rynku e-commerce w Polsce — uważa Piotr Czarnecki, prezes Getin SP.

Anna Sieńko, prezes zarządu Xtrade, zaznacza, że dzięki sojuszowi właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały możliwość połączenia ze światowym rynkiem handlu elektronicznego B2B.

Największym konkurentem sojuszu jest Marketplanet, platforma TP SA, Prokomu i SAP.

Po ogłoszeniu informacji o podpisaniu listu kurs Getinu w trakcie wczorajszej sesji wzrósł na krótko do 2,98 zł za akcję, czyli o prawie 7 proc. Sesję zakończył na poziomie 2,82 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Getin i Xtrade zawierają sojusz