Czytasz dzięki

Getin Noble Bank razem z klientami stawia czoła nowym wyzwaniom

  • Materiał partnera
opublikowano: 21-05-2020, 13:40

Pandemia koronawirusa dotknęła większości dziedzin naszego życia. Wszyscy musieliśmy niespodziewanie odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości i stawić czoła nieznanym do tej pory wyzwaniom. Od początku pandemii Getin Noble Bank zapewniał jednak swoim klientom stały i bezpieczny dostęp do ich środków finansowych, niezależnie od wybranego kanału obsługi. Było to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, sprawnym procedurom oraz zaangażowaniu tysięcy pracowników.

W okresie zagrożenia epidemicznego Getin Noble Bank w pierwszej kolejności zatroszczył się o bezpieczne bankowanie. Niezwłocznie podniesione zostały limity transakcji bezgotówkowych bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Oddziały pozostały otwarte, ale na zmienionych zasadach: skrócono godziny pracy, a w trosce o zdrowie klientów i pracowników w placówkach wprowadzono specjalne środki bezpieczeństwa. Standardy obsługi klienta nie ucierpiały na tych zmianach i niezmiennie pozostają na najwyższym poziomie. Ponadto, w celu zapewnienia maksymalnej dostępności Contact Center, bank znacząco zwiększył liczbę osób dedykowanych do obsługi połączeń telefonicznych oraz korespondencji mailowej, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa pracowników.

Konieczność pozostania w domu potwierdziła, że cyfryzacja usług bankowych jest ważnym kierunkiem rozwoju Getin Noble Banku i wynika bezpośrednio z potrzeb klientów. Dowodem na to jest fakt, że mimo czasowego ograniczenia obsługi w tradycyjnych placówkach, klienci zachowali pełny i niczym nie zakłócony dostęp do swoich środków. Dzięki zdalnym kanałom obsługi mogli szybko i bezpiecznie zrealizować większość zleceń i skorzystać z nowych produktów bankowych. Dzięki wprowadzeniu przez bank nowego typu powiadomień push oraz zmian w powiadomieniach autoryzacyjnych, klienci zyskali dodatkowe narzędzia umożliwiające aktywną ochronę w cyfrowym świecie. Ponadto, z myślą o seniorach bank przygotował proste instrukcje i narzędzia, które pomagają wytłumaczyć, jak wykonać podstawowe czynności w Bankowości Internetowej i Mobilnej.

Aplikację mobilną banku doceniają również eksperci – w minionym roku aplikacja Getin Mobile zajęła II miejsce w kategorii „Bankowość mobilna” w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka – jednym z najważniejszych rankingów, oceniających jakość obsługi bankowej. Oceniano przede wszystkim łatwość nawigacji, efektywność kanałów kontaktu z bankiem, system transakcyjny oraz czas dokonywania operacji. Dodatkowo zwracano uwagę na wszystkie nowości w zakresie wprowadzanych przez banki usług i funkcjonalności.

W obliczu pandemii diametralnie zmieniła się sytuacja wielu kredytobiorców. Mając świadomość trudności, z którymi musi się zmierzyć część klientów, Getin Noble Bank wprowadził pakiet ułatwień w regulowaniu zobowiązań kredytowych. Propozycja dotyczy kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych, a skorzystać z niej mogą zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Co najważniejsze, cały proces został przygotowany w taki sposób, aby można było bezpiecznie przeprowadzić go całkowicie zdalnie za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Wakacje kredytowe mają pozwolić kredytobiorcom na złapanie oddechu i uporządkowanie spraw finansowych w tym trudnym dla wielu osób okresie.

Kryzys spowodowany koronawirusem to szczególnie ciężki czas dla większości przedsiębiorców. Wiele firm zostało zmuszonych do zawieszenia lub znacznego ograniczenia swojej działalności. W ramach programu współpracy Polskiego Funduszu Rozwoju z bankami w wyjątkowo krótkim czasie powstał system, który pozwala na przyjmowanie od mikro, małych i średnich firm wniosków o udzielenie subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR. Małe i średnie firmy, będące klientami Getin Noble Banku, mogą wnioskować o przekazanie pomocy za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez zbędnych formalności i bez konieczności wychodzenia z domu.

Epidemia COVID-19 stawia przed wszystkimi wiele wyzwań, ale priorytetem Getin Noble Banku nadal pozostaje jedno: sprostać oczekiwaniom klientów oraz zapewnić maksymalny poziom satysfakcji i bezpieczeństwa. W najbliższych miesiącach bank będzie dalej rozwijał bankowość mobilną i internetową tak, aby również po zakończeniu epidemii klienci mogli cieszyć się najwyższym poziomem obsługi niezależnie od wybranego przez siebie sposobu kontaktu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane