Czytasz dzięki

Getin: Przejęcie WBC nie wpłynie na tegoroczne wyniki grupy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-09-2005, 20:52

Getin chce do końca roku sfinalizować zakup Wschodniego Banku Cukrownictwa i ocenia, że jego przejęcie nie wpłynie na tegoroczne wyniki grupy. Getin zainteresowany jest dalszymi akwizycjami, jednak obecnie nie prowadzi w tej sprawie konkretnych rozmów - poinformował prezes Getin Holding.

Getin chce do końca roku sfinalizować zakup Wschodniego Banku Cukrownictwa i ocenia, że jego przejęcie nie wpłynie na tegoroczne wyniki grupy. Getin zainteresowany jest dalszymi akwizycjami, jednak obecnie nie prowadzi w tej sprawie konkretnych rozmów - poinformował prezes Getin Holding.

"Spodziewamy się, że niezbędne zgody nadzoru bankowego uzyskamy jeszcze w 2005 roku. W wynikach grupy konsolidowane byłyby cząstkowe wyniki WBC, nie będą więc one miały żadnego wpływu na wynik tegoroczny całej grupy" - powiedział PAP Piotr Stępniak, prezes Getin Holding.

Jego zdaniem to, w jaki sposób przejęcie tego banku wpłynie na wyniki całej grupy w 2006 roku uzależnione będzie od decyzji Komisji Nadzoru Bankowego.

"WBC będzie miało wpływ na wyniki w 2006 roku. Obecnie nie podajemy, jaki to będzie wpływ, bo będzie to uzależnione od tego, na jaką działalność dla tego banku zgodzi Komisja Nadzoru Bankowego" - powiedział prezes nie podając szczegółów.

"Zobaczymy, do jakiego stopnia plan, który przedstawiliśmy, będziemy mogli realizować, a do jakiego stopnia będzie on musiał ulec zmodyfikowaniu" - dodał.

Na początku września Getin poinformował, że kupi od 12 banków 99,91 proc. akcji Wschodniego Banku Cukrownictwa za 210 mln zł.

Prezes poinformował, że Getin jest zainteresowany dalszymi akwizycjami na polskim rynku, jednak obecnie nie prowadzi w tej sprawie konkretnych rozmów.

"Każdą potencjalną możliwość akwizycji rozpatrujemy, natomiast obecnie nie ma nic na tyle konkretnego, aby powiedzieć, że rozmowy w tej sprawie się toczą. Przyglądamy się różnym instytucjom" - powiedział Stępniak.

"Jesteśmy otwarci na nowe przejęcia, jednak na razie nie widzę spółek, które mogłyby być celem przejęcia. Interesują nas akwizycje, które umożliwią skokowy wzrost i które wpisują się w działalność grupy" - dodał.

W ramach rozbudowy grupy Getin w sierpniu podpisał list intencyjny w sprawie zakupu 70 proc. udziałów pośrednika finansowego Open Finance.

Prezes liczy, że tę transakcję uda się sfinalizować do końca miesiąca.

"Podpisaliśmy list intencyjny i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia do końca tego miesiąca" - powiedział Stępniak.

W pierwszej połowie 2005 roku sprzedaż Open Finance przekroczyła 500 mln zł. Prezes poinformował, że pomimo, iż spółka ta rozwija się lepiej od planów, to jednak 2005 rok zakończy na minusie.

"Spółka w znaczny sposób przekracza to, co było planowane na ten rok. Sprzedaż jest dużo wyższa od planów, dochodzenie do rentowności jest dużo szybsze. Miesięcznie spółka osiąga break even" - powiedział Stępniak.

"Zgodnie z planem finansowym na ten rok, w całym 2005 roku spółka jeszcze nie przyniesie zysku. Będzie strata, ale dużo mniejsza niż planowaliśmy. Według planów 2006 rok spółka zakończy na plusie" - dodał.

W skład grupy Getin Holding wchodzi Getin Bank, Getin Leasing, Carcade Leasing Rosja, Powszechny Dom Kredytowy Fiolet oraz DomBank.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane