Getin wzmocnił wycenę akcji EFL

Dariusz Karolak
26-01-2001, 00:00

Getin wzmocnił wycenę akcji EFL

EFL z jednodniowym opóźnieniem zareagował na dopuszczenie zależnego Getin do publicznego obrotu. Getin to kolejny zawodnik w wielkim wyścigu portali po pieniądze. Sam EFL bardzo dynamicznie odreagował po dotarciu do psychologicznej bariery 100 zł. To typowe dla obecnej fazy rynku, że największą stopę zwrotu przynoszą obijające się z bardzo niskich poziomów spółki. EFL jest obarczony ryzykiem zmian przepisów o leasingu (wynikających min. z obowiązku dostosowania do przepisów UE) oraz uaktywnieniem podaży przez Bankers Trust, który kilkakrotnie informował o redukcji swojego zaangażowania.

Wskaźniki są wykupione, a kurs utrzymuje się powyżej górnej linii wstęgi Bollingera. Najbliższy opór to lokalny szczyt z IX przy 145,50 zł. W tej silnej hossie niepokojące są małe obroty, które po np. uaktywnieniu się podaży BT nie będą w stanie zapobiec spadkom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

PO

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Getin wzmocnił wycenę akcji EFL