GForce poprawia kondycję finansową przedsiębiorstw i daje przewagę w negocjacjach z kontrahentami

Materiał partnera: Raiffeisen Polbank
24-10-2013, 00:00

Usługi finansowe

Firmy poszukują rozmaitych Frozwiązań, które pozwalają jednocześnie obniżyć koszty finansowania i zwiększyć dostępny kredyt kupiecki. Rozwiązaniem tego problemu jest m.in. GForce oferowany przez Raiffeisen Polbank. Jest to gwarancja handlowa, która łączy w sobie funkcję tradycyjnej gwarancji zabezpieczającej zapłatę za fakturę z możliwością uzyskania wcześniejszej zapłaty za tę fakturę. Unikalność tego instrumentu polega na wykorzystaniu elektronicznych kanałów po stronie klienta i banku.

Klient składa zlecenie w systemie bankowości internetowej, a bank dokonuje automatycznego księgowania i wystawia gwarancję w formie pliku pdf.

Przykłady wielu firm działających w różnych branżach pokazują, że GForce poprawia ich kondycję finansową i wzmacnia pozycję negocjacyjną wobec kontrahentów. Wynika to z faktu, że bez względu na to, czy dostawca zdecyduje się na wcześniejszą realizację gwarancji, odbiorcę obowiązuje termin płatności faktury, jaki wynegocjował. Wcześniejsza wypłata dla dostawcy dokonywana jest z rachunku banku, odbiorca zaś zobowiązany jest udostępnić środki na swoim rachunku dopiero w terminie płatności faktury. Jeżeli dostawca nie zdecyduje się na otrzymanie wcześniejszej zapłaty — bank automatycznie wykona przelew z rachunku odbiorcy w terminie płatności faktury.

Według firm, na rzecz których wystawiane były gwarancje handlowe, ważne jest, że GForce zabezpiecza zapłatę za fakturę, ale również daje możliwość uzyskania zapłaty przed terminem płatności. Ta funkcja odróżnia GForce od tradycyjnej gwarancji zapłaty. Rozwiązanie to charakteryzuje także szybkość uzyskania gwarancji i brak formalności w przypadku wcześniejszej realizacji, co związane jest z tym, że dostawca nie musi być klientem Raiffeisen Polbank, a zatem nie musi podpisywać żadnych umów ani porozumień.

GForce jest narzędziem skierowanym do firm, których roczne obroty przekraczają 4 mln złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera: Raiffeisen Polbank

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / GForce poprawia kondycję finansową przedsiębiorstw i daje przewagę w negocjacjach z kontrahentami