Ghelamco buduje nowiutkie lofty na Mokotowie

Agnieszka Janas
opublikowano: 04-12-2007, 00:00

Warszawski Mokotów tradycyjnie uważany jest za najlepszą lokalizację dla mieszkań i apartamentów. Tu też osiągają one najwyższe ceny w stolicy.

Warszawski Mokotów tradycyjnie uważany jest za najlepszą lokalizację dla mieszkań i apartamentów. Tu też osiągają one najwyższe ceny w stolicy.

Mokotów przyciąga deweloperów. Kolejnym jest Ghelamco Residential. Firma ta planuje budowę kompleksu mieszkaniowego przy słynnej z sąsiedztwa TVP ulicy Woronicza. W jego skład wejdzie około 350 mieszkań, które będą miały od 44 do 150 mkw. Rozpoczęcie budowy planowane jest na marzec 2008 r., czyli po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę.

Zamysł architektoniczny inspirowany jest projektem soft loftów. To pierwsza tego typu inwestycja na rynku polskim. Są to nowe budynki, stawiane od podstaw, o zupełnie nowoczesnej architekturze, którą tworzy funkcjonalne połączenie szkła, betonu, drewna i metalu.

Dwupoziomowe mieszkania będą robić wrażenie na tych, którzy cenią przestrzeń — 5-6 m wysokości, proste formy i bardzo duże okna. Zaprojektowane zostały także mieszkania jednopoziomowe, każde z tarasem lub balkonem. Architektura projektu odpowiada postindustrialnemu charakterowi tej części Mokotowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu