Ghosn może pozostać w areszcie co najmniej do 11 stycznia

opublikowano: 31-12-2018, 17:07

Carlos Ghosn, były prezes Nissan Motor może być przetrzymywany w więzieniu bez możliwości zwolnienia za kaucją do 11 stycznia, poinformował w poniedziałek sąd w Tokio, przedłużając trwające już od półtora miesiąca tymczasowe aresztowanie.

Orzeczenie sądu następuje po trzecim aresztowaniu Ghosna przez japońską prokuraturę, w toku dochodzenia w sprawie domniemanych nieprawidłowości podczas jego kierownictwa w Nissanie. W japońskim systemie sądownictwa karnego każde zatrzymanie umożliwia prokuratorom zatrzymanie podejrzanych na okres do 22 dni bez kaucji, jeżeli sąd zatwierdza przedłużenie w połowie okresu zatrzymania.

Zobacz więcej

Carlos Ghosn

Bloomberg

W ostatnim aresztowaniu z 21 grudnia, prokuratorzy poinformowali, że podejrzewają, że Ghosn tymczasowo przeniósł prywatne straty na spółkę w październiku 2008 r., a następnie Nissan zapłacił 14,7 mln USD osobie, która pomogła mu poradzić sobie z tymi stratami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu