Czytasz dzięki

Ghosn oskarża o spisek i „cios w plecy” byłych kolegów z władz Nissana

opublikowano: 09-04-2019, 10:39

Carlos Ghosn, były szef Nissan Motor oskarżony o sprzeniewierzenie pieniędzy firmy twierdzi, że jego problemy prawne w Japonii są wynikiem spisku innych członków władz japońskiej spółki.

We wtorek opublikowano nagranie dokonane przed powtórnym aresztowaniem Ghosna w Japonii 4 kwietnia.

Carlos Ghosn
Zobacz więcej

Carlos Ghosn fot. Bloomberg

- Jeśli mnie słuchacie oznacza to, że nie byłem w stanie przeprowadzić konferencji prasowej zaplanowanej na 11 kwietnia – mówi na nagraniu Ghosn, który do aresztowania w listopadzie ubiegłego roku uważany był przed dwie dekady za zbawcę japońskiej spółki.

Były szef Nissan Motor i twórca największego aliansu motoryzacyjnego na świecie przekonuje, że jest niewinny i stał się ofiarą spisku oraz kampanii oszczerstw. 

- To zadanie ciosu w plecy. Mówię o kilku członkach władz, którzy w oczywisty sposób dla własnego interesu i z powodu swoich obaw dokonali wielkiego zniszczenia wartości. Nazwiska? Znacie je – powiedział Ghosn na nagraniu opublikowanym przez jego japońskiego prawnika. – Mówimy o ludziach, który naprawdę prowadzą bardzo brudną grę doprowadzając do tego, co się dzieje. Ale mam nadzieję, że prawda wyjdzie na jaw – dodał. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy