Giełda w Bombaju odrabiała straty

Przemek Barankiewicz
26-08-2003, 10:23

Mieszane nastroje panowały we wtorek na giełdach Azji. Straty z poniedziałku odrabiał indeks indyjski. Nieznacznie zyskiwał też tokijski Nikkei. Na pozostałych parkietach przeważały spadki.

W poniedziałek po zamachach bombowych w Bombaju, finansowej stolicy Indii, tamtejszy indeks zanotował największą stratę od czterech miesięcy. Inwestorzy uznali, że terroryści nie są w stanie naruszyć fundamentów rozwijającej się gospodarki tego kraju.

W Tokio zdecydowanie zyskiwały papiery banków. Rząd obiecał, że zmieni reguły podatkowe, by ułatwić kredytodawcom pozbycie się 379 mld USD „złych długów”.

Najsłabszy był parkiet na Tajwanie. Zachowanie indeksu TWSE silnie uzależnione jest od branży półprzewodników, na czele z TSM. Producenci chipów tracili zaś po głosach z amerykańskiego Intela, że jeszcze zbyt wcześnie na ogłaszanie ożywienia w branży.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełda w Bombaju odrabiała straty