Giełda w Tokio wciąż odczuwa skutki Fukushimy

MWIE, Bloomberg
23-03-2011, 10:23

Na rynkach azjatyckich obserwowano dziś przewagę wzrostów, jednak wynikach ponownie ciążyła słaba postawa parkietu w  Japonii.

Ponownie o blisko 5 proc. przeceniono papiery Tokyo Electric Power Co., operatora elektrowni Fukushima. Notowania spółki rosły o 7 proc., dopóki nie podano informacji o tym, że za względu na zagrożenie dla zdrowia władze Tokio zaleciły mieszkańcom, by nie podawali do picia dzieciom wody kranowej.

- Uwaga inwestorów przesuwa się w stronę średnioterminowych konsekwencji katastrofy naturalnej dla gospodarki japońskiej i światowej – komentował Tim Schroeders, zarządzający Pengana Capital Ltd.

Nikkei spadł o 1,6 proc., Hang Seng zniżkował o 0,1 proc., a Shanghai Composite wzrósł o 1,0 proc.

O 1 proc. zniżkowały papiery Toyota Motor po tym, jak największy na świecie producent samochodów przesunął termin wznowienia produkcji. China Coal, drugi pod względem wielkości chiński producent węgla, zniżkował o 8 proc. Spółka poinformowała, że w zeszłym roku zysk netto wzrósł zaledwie o 1 proc. do 7,47 mld juanów, podczas gdy analitycy liczyli, że sięgnie on 10,03 mld juanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Giełda w Tokio wciąż odczuwa skutki Fukushimy