Giełda w Tokio zakończyła sesję niewielkim spadkiem

opublikowano: 09-11-2004, 08:37

Giełda w Tokio zakończył wtorkową sesję niewielką zmianą. Nikkei i Topix traciły na zamknięciu 0,2 proc. Inwestorzy czekają na rezultaty jutrzejszego posiedzenia FOMC, a także czwartkowe dane o zamówieniach na maszyny i piątkowe o wzroście gospodarczym w minionym kwartale.

Na największym azjatyckim rynku akcji dominowały we wtorek niewielkie zmiany kursów. Podobnie niemrawo toczyły się dzień wcześniej sesje na giełdach amerykańskich. Inwestorzy czekają na środową decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Oczekiwana jest ich podwyżka o 25 pb.

Duża część handlu przypadła we wtorek na akcje operatorów komórkowych. Spadł kurs lidera japońskiego rynku, NTT DoCoMo. To skutek obniżenia rekomendacji spółki przez Goldman Sachs. Staniały także papiery drugiego w rankingu KDDI. Inwestorów rozczarowała wiadomość, że zdobył on w październiku mniej nowych abonentów niż jego największy rywal.

Wzrosła wyraźnie cena akcji Mazda Motor. Czwarty japoński koncern motoryzacyjny osiągnął w pierwszym półroczu wyższy niż oczekiwano zysk netto, głównie dzięki zwiększeniu udziału w europejskim rynku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Giełda w Tokio zakończyła sesję niewielkim spadkiem