Giełda zakończyła piątek wzrostem indeksu WIG 20 do poziomu 3.004 pkt.

Internet Securities
opublikowano: 07-07-2006, 17:24

W piątek warszawska giełda zakończyła dzień wzrostem indeksu WIG 20 do poziomu 3.004,64 pkt. Rynek odżył i po lekkiej korekcie można spodziewać się dalszego trendu wzrostowego. Jeszcze w lipcu WIG 20 powinien przekroczyć poziom 3.150 pkt. – twierdzą analitycy.

W piątek warszawska giełda zakończyła dzień wzrostem indeksu WIG 20 do poziomu 3.004,64 pkt. Rynek odżył i po lekkiej korekcie można spodziewać się dalszego trendu wzrostowego. Jeszcze w lipcu WIG 20 powinien przekroczyć poziom 3.150 pkt. – twierdzą analitycy.

„Przede wszystkim trzeba się cieszyć, że rynek odżył. Dla dużej części analityków i finansistów taki scenariusz jest sporym zaskoczeniem. Mamy już trzeci tydzień wzrostowy, a ostatnie dwa dni WIG 20 zakończył spektakularnym wzrostem powyżej 2%. Wczoraj i dziś obserwowaliśmy powrót wzrostów na giełdzie. Po lekkiej korekcie w przyszłym tygodniu, znów wejdziemy w kolejną falę wzrostową - powiedział Sławomir Koźlarek, makler DM BZ WBK.

Jego zdaniem, za brakiem wiary analityków w możliwość znacznego odreagowania po spadkach miała przemawiały głównie argumenty natury emocjonalnej.

„Sytuacja na warszawskiej giełdzie jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się na rynkach zagranicznych. Fundusze zachodnie zachowują się racjonalnie i zaczęły wracać na rynki wschodzące” – twierdzi makler.

W jego opinii, na razie daleko nam do hossy, ale powrót dobrego nastroju już jest widoczny, również na giełdach w regionie.

„Sądzę, że jeszcze w lipcu możemy mieć do czynienia ze wzrostem WIG 20 do poziomu 3.150 pkt.” – twierdzi Koźlarek.

W piątek na zamknięciu sesji indeks największych spółek WIG 20 wzrósł o 2,34% do poziomu 3.004,64. Indeks WIG poszedł w górę o 2,11% i osiągnął poziom 42.875,60 pkt.Obroty na rynku akcji wyniosły 960,712 mln zł.(ISB)

amo

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giełda zakończyła piątek wzrostem indeksu WIG 20 do poziomu 3.004 pkt.