BVT: Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego połączenia spółek BVT S.A. oraz WindykacjaPL Sp. z o.o.
Spółka przejmowana prowadzi działalność w zakresie windykacji należności, jej działalność ma charakter ogólnokrajowy. Obecnie Spółka przejmowana bierze udział w dwóch istotnych przetargach których ogólna wartość wynosi blisko 80 mln zł, co jest istotną przesłanką dla Zarządu Emitenta, iż połączenie podmiotów jest ważne dla dalszego rozwoju organicznego i budowania wartości Emitenta z uwagi na możliwość pozyskania w przyszłości unikatowych referencji i kontraktów. Spółka przejmowana posiada duże doświadczenie oraz struktury pozwalające na obsługę zróżnicowanych wierzytelności, w tym także masowych, w jakich specjalizuje się obecnie Emitent. W opinii Emitenta zasoby te mogłyby być wykorzystywane również do windykacji obecnie posiadanych przez Emitenta pakietów wierzytelności oraz tych które nabędzie on w przyszłości.
Emitent dostrzega również wiele synergii kosztowych oraz operacyjnych, mogących zaistnieć po przejęciu przez Emitenta Spółki WindykacjaPL Sp. z o.o. Windykacja na zlecenie stałaby się nową usługą oferowaną przez Emitenta, który do chwili obecnej skupiał się na windykacji wierzytelności zakupionych na własność. W ocenie zarządu Emitenta połączony podmiot mógłby z powodzeniem starać się o nowe zlecenia zewnętrzne, co przyczynić się może do znacznego powiększenia skali działalności w 2016 roku oraz w latach kolejnych.
Przejęcie przez Emitenta Spółki WindykacjaPL Sp. z o.o., jest w opinii Zarządu, uzupełnieniem długofalowej strategii rozwoju BVT S.A. Przejęcie wyżej wymienionego podmiotu znacząco wpłynie na wynik finansowy osiągany przez Emitenta. Ponadto w związku z połączeniem podmiotów, Emitent spodziewa się znacznego wzrostu sumy bilansowej, co zwiększy wiarogodność Spółki oraz umożliwi ubieganie się o nowe jeszcze bardziej rentowne kontrakty. Co ważne podmiot przejmowany nie posiada zadłużenia wobec instytucji finansowych co nie uszczupli aktywów netto Emitenta po połączeniu.
Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 8) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu ”Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect”.