Czytasz dzięki

Giełdowa spółka IT pozyskała 4,6 mln zł pomocy publicznej

GSU
opublikowano: 03-06-2020, 15:51

Informatyczna grupa LSI Software pozyskała łącznie 4,6 mln zł pomocy publicznej.

LSI Software i zależna od niej GiP pozyskały łącznie 3,3 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach uruchomionego w dniu 29 kwietnia 2020 roku programu Tarcza Finansowa PFR. Obie spółki otrzymały również dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników objętych obniżonym wymiarem czasu pracy, w następstwie wystąpienia COVID-19, o szacowanej wartości 1,3 mln zł.

„Szacowana łączna wartość otrzymanej pomocy publicznej przez grupę kapitałową, uwzględniająca powyższe działania oraz zwolnienie GiP z zapłaty połowy składek dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w okresie od marca do maja 2020 roku, wynosi 4,6 mln zł” – podała LSI Software w komunikacie.

LSI Software zakończyło ubiegły rok z 51,6 mln zl przychodów i 6,2 mln zł zysku. Spółka nie opublikował jeszcze sprawozdania finansowanego za I kw. 2020 r. Termin publikacji został przesunięty z 29 maja na 22 czerwca.

LSI Software to producent oprogramowani działający w obszarach, które zostały dotknięte przez pandemię COVID. Ofete kieruje dla sektorów: detalicznego (retail) i gastronomiczno-hotelarskiego (hospitality). Jest autorem własnego systemu klasy ERP do obsługi obiektów rekreacyjno-sportowych, a także systemu dla sieci kin.

W kwietniu, w odpowiedzi na zapytania klientów, spółka wprowadziła do oferty pierwszy produkt z linii Cleanline24 – automat do bezdotykowego odkażania rąk. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane