Giełdowe firmy bliżej spalarni

ANP
opublikowano: 05-09-2011, 00:00

PBG, Budimex, Rafako, Mostostal Warszawa — m.in. te firmy trafiły na krótką listę w Krakowie.

PBG, Budimex, Rafako, Mostostal Warszawa — m.in. te firmy trafiły na krótką listę w Krakowie.

572 mln zł netto — tyle ma kosztować budowa w Krakowie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. W kolejce ustawiło się 13 podmiotów, ale na krótką listę dostało się pięć. To firmy z GPW w konsorcjach: PBG (m.in. z francuskim CNIM), Budimex (m.in. z belgijskim Keppel Seghers), Rafako (z PORR i austriackim Integral Engineering und Umwelttechnik). Na liście znalazły się też samodzielnie Mostostal Warszawa oraz POSCO Engineering Construction z Korei Południowej.

— Od dawna szykowaliśmy się do przetargów na budowę spalarni i teraz inwestycje zaczynają się pojawiać. Przygotowujemy się do złożenia ofert w Szczecinie, Białymstoku i Bydgoszczy — mówi Kinga Banaszak-Filipiak, rzecznik prasowy PBG.

W Krakowie PBG nie wystartowało wspólnie z Rafako, spółką, którą zamierza przejąć, bowiem postępowanie rozpoczęło się, zanim rynek dowiedział się o planach fuzji.

— Jeśli wygra konsorcjum z udziałem Rafako, wyniki z realizacji tego projektu będą konsolidowane w naszej grupie — dodaje rzecznik PNG.

Krakowie z gry odpadły m.in. Pol-Aqua, Polimex-Mostostal (obie z GPW), a także Bilfinger Berger, Astaldi, Hochtief i Warbud. 

Inwestycja dostanie 371 mln zł z UE i 270 mln zł pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakład będzie gotowy na przełomie 2014/15 r.

W tym tygodniu ma być znana krótka lista inwestorów w poznańskim przetargu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Chętnych na budowę spalarni jest 11 firm. Wśród nich są spółki z GPW, m.in. Pol-Aqua i PBG. Inwestycja ma kosztować 700 mln zł netto.

Więcej o zmianach prawnych w gospodarce odpadami będziecie mogli się państwo dowiedzieć podczas warsztatów organizowanych przez Informedia Polska, które odbędą się 5-6 października. Szczegółowe informacje: www.konferencje.pb.pl, 22/333 97 77

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy