Giełdowy flesz

ASZ
21-04-2006, 00:00

MCI +6,8 proc.

Akcje MCI są najdroższe od początku maja 2001 r. W tym roku notowania funduszu wzrosły już o ponad 100 proc. (w kwietniu o 25 proc.). To efekt kolejnych optymistycznych komunikatów, z których można wnioskować, że spółka będzie miała się czym pochwalić akcjonariuszom w raporcie z I kwartału. W czwartek One-2-One, firma portfelowa MCI, poinformowało, że oferta publiczna zostanie przeprowadzona już na przełomie czerwca i lipca. Z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać 8-12 mln zł.

INSTAL LUBLIN +29,3 proc.

Inwestorzy nadal kupują akcje lubelskiej spółki. „PB” zwracał uwagę na giełdowe firmy z nazwą Instal we wczorajszej analizie „Instale rosną pod unijne kontrakty i deweloperkę”. Na wczorajszym zamknięciu akcje Instalu Lublin kosztowały 5,60 zł. Oznacza to poprawienie o 5 gr poprzedniego rekordu ustanowionego w dniu giełdowego debiutu 1 czerwca 1998 r. Walory Instalu Lublin cieszą się w ostatnich tygodniach dużym powodzeniem po zapowiedzi obniżki kosztów i zwiększenia marż. Spółka liczy na nowe kontrakty zagraniczne oraz krajowe, współfinansowane przez UE.

DROZAPOL +14,2 proc.

Bydgoska spółka, specjalizująca się w hurtowym obrocie wyrobami hutniczymi, nie publikowała w ostatnich dniach żadnego komunikatu, który by uzasadniał tak dużą skalę czwartkowego wzrostu. Wiadomo natomiast, że Drozapol ma ambicję zbudowania silnej grupy kapitałowej o rocznej sprzedaży w granicach 400-500 mln zł, wobec około 82 mln zł osiągniętych w 2005 r. Spółka ma na oku kilka firm, które chce kupić, ale do tej pory rozmowy z ewentualnymi partnerami nie przynosiły efektu. Niewykluczone jednak, że coś się już wydarzyło i wkrótce na rynek trafi taki komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz