Giełdowy flesz

ASZ, KZ
opublikowano: 26-04-2006, 00:00

AGORA –4,8 proc.

Od 18 do 21 kwietnia dwie osoby z kierownictwa spółki sprzedały łącznie 16,6 tys. akcji (0,03 proc. kapitału) wydawcy „Gazety Wyborczej”. Tymczasem właśnie 18 kwietnia debiutował konkurencyjny „Dziennik”. Inwestorzy nie odebrali tego dobrze.

IMPEL +7,9 proc.

Akcje Impela drożały siódmą sesję z kolei. W tym czasie akcjonariusze wzbogacili się o 18,5 proc. Firma rozpoczęła poszuki- wania partnera, który pomoże jej w uruchomieniu działalności deweloperskiej na terenie nieruchomości we Wrocławiu, zajmującej 15 hektarów.

SKOTAN +34,1 proc.

Imponującym wzrostem notowań walorów cieszą się akcjonariusze Skotanu. Spółka od dawna należy do ulubieńców spekulantów. Trzeba jednak przyznać, że jej plany rozwoju są jak najbardziej poważne. Obecnie na korzyść inwestorów wpływa zwyżka akcji Alchemii, której pakiet znajduje się w rękach spółki ze Skoczowa. Poinformowała ona też, że zakłady produkujące biodiesla powstaną w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz na terenie toruńskiej Elany, należącej do giełdowego Boryszewa. Skotan, Alchemia i Boryszew wchodzą w skład giełdowego imperium Romana Karkosika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ, KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu