Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 26-05-2006, 00:00

BIOTON -4,3 proc.

Czwarty kolejny dzień przeceny zanotował Bioton. Od szczytu 37 zł, ustanowionego 19 maja, korekta przyniosła spadek łącznie o ponad 22 proc. Zakładając, że w kolejnych dniach koniunktura na giełdzie ociepli się, akcje biotechnologicznej spółki mogą wrócić do łask inwestorów i dać przyzwoity zarobek. Z komunikatów wysyłanych na rynek wynika, że spółka ma pomysł na wysokorentowny biznes, potwierdzony już przez rewelacyjne wyniki w I kwartale. Władze spółki podkreślają, że to dopiero początek.

BORYSZEW +3,5 proc.

Perła w koronie Romana Karkosika nie brała udziału w tegorocznej hossie, zwłaszcza w ostatniej jej fali, która 11 maja wyniosła WIG20 na szczyty. Natomiast bez większych oporów akcjonariusze Boryszewa poddali się głębokiej korekcie w ostatnich dniach. Od 12 maja notowania sochaczewskiej spółki zniżkowały o 19 proc. Ostatnie rozczarowanie to decyzja zarządu o braku dywidendy za 2005 r. Zysk netto wysokości 6,6 mln zł zostanie przeznaczony na kapitał zakładowy.

MASTERS +12,5 proc.

Akcjonariusz spółki kontrolujący ponad 10 proc. kapitału spółki złożył wniosek o zwołanie NWZA celem uchwalenia splitu starych akcji w stosunku 1:30 oraz emisji nowych z prawem poboru po cenie emisyjnej wynoszącej 7 groszy. Po ewentualnym dojściu operacji do skutku liczba akcji dystrybutora odzieży dżinsowej wzrośnie z obecnych 3,7 mln do około 227 mln. Z emisji nowych walorów legnicka spółka może uzyskać 16 mln zł. Niebawem nowy zarząd ma przedstawić plan restrukturyzacji.

JUTRZENKA 0,0 proc.

Po trzech dniach spadków, które odchudziły portfele akcjonariuszy o ponad 10 proc., czwartek przyniósł duże wahania notowań, aczkolwiek na zamknięciu kurs powrócił do stanu ze środy. 5 czerwca odbędzie się WZA, na którym pod głosowanie zostanie poddana uchwała w sprawie przeznaczenia 15,05 mln zł z zysku za ubiegły rok na wykup i umorzenie własnych akcji. Buy-back miałby nastąpić do końca kwietnia 2007 r. a podlegać by mu miało do 200 tys. akcji stanowiących 8 proc. kapitału zakładowego. W grę wchodzi ogłoszenie wezwania lub skup walorów w transakcjach na sesjach giełdowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy