Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 31-05-2006, 00:00

Agora: -1,5 proc.

Akcje wydawcy „Gazety Wyborczej” nie były tak tanie od blisko siedmiu lat. Historyczne dno w cenach zamknięcia to 35,80 zł (29 września 1999 r.). O ile dobrych wieści wciąż brak, o tyle od strony technicznej pojawiają się sygnały sugerujące możliwość korekcyjnego odbicia.

Interia.pl: +7,8 proc.

Informacja o cenie, jaką TVN zapłaci za akcje Grupy Onet.pl relatywnie podnosi także porównawczą wycenę krakowskiego konkurenta (który biorąc pod uwagę wskaźnik cena/zysk jest tańszy). Kurs Interii rósł zapewne także dzięki rekomendacji technicznej, jakie jedno z biur maklerskich wydało dla jej akcji.

Jupiter: +6,2 proc.

Akcje jednego z byłych NFI, kierowanego przez Janusza Koczyka, zyskują od trzech sesji, bo inwestorzy najwyraźniej dostrzegli poprawę spółek z portfela Jupitera, m.in. dataCom, a przede wszystkim wzrost wyceny Energopolu Południe (spółka chce zmienić system notowań z jednolitych na ciągłe). Pakiet ponad 1 mln akcji, kontrolowany przez Jupitera, jest według obecnej ceny rynkowej wart blisko 9 mln zł więcej niż w księgach funduszu.

Polimex-Mostostal: -1,6 proc.

W miniony czwartek, a także wczoraj, odnotowano bardzo wysoki wolumen obrotu akcjami budowlanej spółki kierowanej przez Konrada Jaskółę. Wczoraj właściciela zmieniło ponad 185 tys. walorów. To najwięcej od 2 stycznia. Rosnący wolumen przy spadającym kursie nie wróży dobrze notowaniom firmy.

Stalexport: +2,1 proc.

Klimat inwestycyjny wokół spółki wyraźnie się poprawił po orzeczeniu arbitrażu w sprawie wielkości zobowiązań z tytułu poręczeń dla WRJ. Notowania rosły trzecią sesję z rzędu. Do powrotu na ostatnie szczyty (3 zł) potrzeba jednak poprawy wyników z podstawowej działalności firmy. Koniunktura w branży stalowej stopniowo się odradza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane