Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 22-06-2006, 00:00

Capital Partners +17,5 proc.

Kurs spółki znacznie zyskał wczoraj po informacji o zaakceptowaniu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd prospektu emisyjnego spółki eCard, której Capital Partners jest głównym akcjonariuszem (46 proc. kapitału zakładowego) i w ramach oferty będzie sprzedawał część posiadanych akcji.

Groclin + 8,6 proc.

Przy dość dużym wolumenie obrotów trzecią sesję z rzędu drożały akcje grodziskiego producenta poszyć foteli samochodowych. Ponieważ około 95 proc. produkcji trafia na eksport, wyniki firmy są narażone na wahania kursów walutowych. Inwestorzy liczą najwyraźniej na to, że osłabienie złotego utrzyma się dłużej, co przełoży się na rezultaty Groclinu.

Pamapol +2,1 proc.

Drugi dzień notowań akcji na warszawskiej giełdzie również zakończył się wzrostem papierów producenta konserw i dań gotowych, choć zwyżka była już dużo skromniejsza niż na premierowej sesji. Dziś debiut branżowego konkurenta — suwalskiego Mispolu.

Simple +13,0 proc.

W ostatnich dniach z zasiadania w radzie nadzorczej spółki zrezygnowało trzech jej członków. We wtorek taką decyzję podjęła Elżbieta Zybert, tłumacząc to zmianami w akcjonariacie i chęcią umożliwienia wprowadzenia do rady osób cieszących się zaufaniem głównych udziałowców. Zwołane na dziś walne zgromadzenie, oprócz zapełnienia wakujących miejsc, zajmie się także projektem uchwały o emisji akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy