Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 08-09-2006, 00:00

Hutmen + 15,7 proc.

Srodze zawiedli się ci, którzy jeszcze wczoraj rano pozbywali się papierów Hutmenu, obawiając się pogłębienia środowej korekty (kurs stracił 5 proc.). Notowania poszły w dół od otwarcia nawet o kolejne 7 proc., ale jeszcze przed południem kupujący ruszyli do zdecydowanego ataku, wyprowadzając na koniec sesji kurs ponad 10 proc. nad kreskę.

Intersport +0,6 proc.

Stopniowa realizacja celów emisji nie pozwala na razie kursowi Intersportu, właściciela sieci sklepów sportowych, wyrwać się z marazmu. W trakcie sesji notowania praw do akcji osunęły się wczoraj po raz pierwszy poniżej ceny emisyjnej (8 zł). W poniedziałek firma informowała o planach otwarcia dwóch salonów: w Galerii Krakowskiej (28 września) i warszawskich Złotych Tarasach

(18 października).

LPP +3,0 proc.

W cieniu kursu Artmana, poruszającego się z dużą zmiennością to w górę, to w dół, stabilnie rosną notowania gdańskiego konkurenta z branży dystrybutorów nowoczesnej odzieży. Od początku września cena LPP wzrosła o 11 proc.

Strzelec +11,7 proc.

Kurs firmy, która do tej pory nie prowadziła praktycznie działalności operacyjnej, silnie rósł po informacjach o podpisaniu przedwstępnych umów zakupu trzech hurtowni napojów. Spółka wyda na nie łącznie 26,5 mln zł.

ZEG -7,8 proc.

Po trzech sesjach silnych wzrostów, kiedy kurs Zakładów Elektroniki Górniczej (ZEG) wzrósł o 52 proc., wczoraj notowania spółki poddały się korekcie. Zbiegło się to z informacją o zainteresowaniu, jakie tyską firmą przejawiają branżowi potentaci — Kopex i (wstępnie) Famur. Szefowie pierwszej spółki nie godzą się jednak zapłacić w ewentualnym wezwaniu aż tyle, ile wynosi obecnie kurs. Szykuje się ciekawe starcie, bo jeszcze niedawno Kopex próbował storpedować ofertę publiczną Famuru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy