Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 13-09-2006, 00:00

NFI PIAST +8,2 proc.

Kurs akcji i PDA dawnego NFI, który wchodzi w branżę deweloperską, mocno poszedł w górę. Inwestorzy liczą na publikację w tym tygodniu długo oczekiwanych konkretów w sprawie trzech projektów realizowanych w Warszawie i Krakowie. Zarząd obiecywał w prospekcie, że nastąpi to do końca tego tygodnia.

FERRUM +14,8 proc.

Kurs producenta rur poprawił we wtorek historyczny rekord z ubiegłego czwartku. Prezes Jan Waszczak ogłosił, że wyniki spółki w III kwartale są lepsze od zakładanych. Popyt na wyroby katowickiej spółki jest bardzo duży. Może być jeszcze większy, jeśli przedłużenie do Płocka rurociągu Odessa — Brody stanie się faktem. Za jedną akcję płacono wczoraj 35,6 zł, czyli 164 proc. więcej niż pod koniec czerwca, gdy kurs wybił się górą z pięciomiesięcznej konsolidacji.

FON +6,3 proc.

Inwestorzy przekonują do spółki, która jeszcze niedawno nie prowadziła działalności operacyjnej. Wygląda jednak na to, że FON stanie na nogi. W weekend ukazał się komunikat o kupnie zakładu, w którym będzie rozwijany biznes konstrukcji stalowych. Spółka podpisała już nawet kontrakt z niemieckim klientem. W ciągu dwóch pierwszych sesji tego tygodnia akcje FON zdrożały w sumie o 11,5 proc. i kosztują 0,68 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu