Giełdowy flesz

MZ
opublikowano: 18-10-2006, 00:00

Bankier.pl +9,8 proc.

Notowania portalu finansowego po raz kolejny z rzędu znalazły się na szczycie. Wczoraj Bankier.pl należał do liderów wzrostu, a obrót akcjami tej spółki okazał się ponad 10-krotnie wyższy od średniej w tym miesiącu. Niedawno portal informował, że obejmie 46,9 proc. walorów we wrocławskiej spółce Internet Service prowadzącej serwis internetowy Mojeauto. pl. Nieco wcześniej giełdowa spółka podniosła prognozę finansową.

Bioton +3,1 proc.

Znowu w centrum uwagi znalazły się akcje spółki zajmującej się produkcją oraz dystrybucją insuliny. Tym razem sygnałem do wzrostu okazała się informacja o zwiększeniu udziałów w Biotonie przez jednego z głównych udziałowców. Firma Nihonswi zwiększyła zaangażowanie z 4,36 proc. do 5,87 proc. głosów na WZA.

KGHM + 1,1 proc.

Akcje kombinatu należały wczoraj do najbardziej rozchwytywanych blue chipów przy kilkuprocentowym wzroście notowań w trakcie sesji. W tym miesiącu podrożały już ponad 15 proc. Jednym z głównych powodów zwyżki jest powrót cen miedzi na ścieżkę wzrostową. Na ostatnich sesjach zbliżyła się ona do 7800 USD za tonę — to najwyższy poziom od pięciu tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane