Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 05-01-2007, 00:00

Elektromontaż Warszawa +13,1 proc.

Wybuchem entuzjazmu akcjonariusze Elektromontażu Warszawa przyjęli informację o powołaniu do rady nadzorczej Janusza Konopki, piastującego podobne stanowiska w Budopolu Wrocław i Gancie (tu przewodniczy radzie). Podgrzewa to atmosferę wokół spółki, która ostatnio często zmienia właścicieli. Niedawno Mostostal Export przeniósł akcje do nowej spółki Park Bronisze, by następnie sprzedać ją (a więc także Elektromontaż) firmie Chłodnia Łódź. Z Łodzi niedaleko do Skierniewic, skąd pochodzi Elżbieta Sjoblom, inwestorka znana m.in. z Ganta i Budopolu. Budopol też kiedyś należał do Mostostalu Export.

Mewa –8,3 proc.

Drugi dzień obecności spółki na GPW nie był już udany. Prawa do akcji producenta bielizny straciły na wartości 5,9 proc., a akcje zniżkowały 8,3 proc.

Relpol +6,9 proc.

Zwraca uwagę nie tylko skala zwyżki notowań, ale też bardzo znaczne jak na tę spółkę obroty — 15,9 mln zł. To jednak w dużej mierze zasługa dużych transakcji, zapewne między inwestorami finansowymi. Pod koniec grudnia o sprzedaży części akcji informował Skarbiec TFI. W największej z czwartkowych transakcji właściciela jednorazowo zmieniło 30 tys. akcji po kursie 100 zł (-2 proc.), co dało 6 mln zł obrotu.

SPÓŁKI Z GRUPY ROMANA KARKOSIKA

Trwająca od początku roku masowa wyprzedaż akcji Skotanu, jednej ze spółek z grupy Romana Karkosika, rzuciła cień na pozostałe klejnoty koronne znanego biznesmena. Oprócz Skotanu (-10,6 proc.) w dół poszły kursy Alchemii (-6,1 proc.), Boryszewa (-5,2 proc.), Ferrum (-4,6 proc.), Hutmenu (-5,6 proc.), Impexmetalu (-0,7 proc.), Suwar (-14,7 proc.) i NFI Midas (-5,3 proc.). Nie mylili się analitycy, którzy w noworocznej sondzie „PB” mówili, że gra pod znane nazwiska będzie nieopłacalna w 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy