Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 21-03-2007, 00:00

Pamapol

-0,2%

Wilbo

0,0%

Rynek negatywnie zareagował na opublikowaną w trakcie sesji informację o fiasku fuzji przetwórcy mięsa z producentem konserw rybnych. Wezwanie ogłoszone przez Pamapol na akcje Wilbo nie doszło do skutku. Liczba akcji objętych zapisami wezwaniem z 23 lutego była niższa od minimalnej puli, po której osiągnięciu Pamapol zobowiązał się te akcje kupić.

W połowie grudnia Pamapol podpisał list intencyjny z głównymi akcjonariuszami Wilbo w sprawie ogłoszenia wezwania na akcje spółki z Władysławowa, stanowiące co najmniej 10 proc. i nie więcej niż 13,4 proc. głosów na WZA producenta. W razie powodzenia wezwania założyciele Wilbo mieli wnieść aportem na podwyższenie kapitału zakładowego Pamapolu prawie 700 tys. akcji imiennych, dających 66,78 proc. głosów na WZA, za co mieli otrzymać 2,07 mln akcji nowej emisji Pamapolu. Ponieważ wezwanie zakończyło się fiaskiem, umowa z 14 grudnia przestała obowiązywać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy