Giełdowy flesz

ASZ, ONO
05-04-2007, 00:00

FON

+20,5%

Najlepszym papierem na GPW była spółka, która chce się rozwijać w budownictwie mieszkaniowym i drogowym. Kurs FON zyskiwał jednak w reakcji na zwołanie na 26 kwietnia zgromadzenia akcjonariuszy. Walne zajmie się splitem akcji w stosunku 1 do 5 oraz emisją do 44,79 mln walorów z prawem poboru. W projektach uchwał jest już nawet cena emisyjna nowych papierów wysokości 0,1 zł.

Zwyżce kursu pomaga też umowa z firmą GMM, której przedmiotem jest produkcja kontenerów stalowych. Kontrakt obowiązywać będzie przez 5 lat. Wartość umowy zarząd FON szacuje na 30 mln zł. W reakcji na informacje akcje spółki są najdroższe w historii.

Mostostal Zabrze

–3,2%

Walory spółki traciły już czwartą sesję z rzędu. Nerwowość inwestorów mogła wywołać informacja o cenie, jaką za 98 tys. akcji Mostostalu (MZ) zapłacił Zbigniew Opach w ramach umowy cywilnoprawnej. 5,51 zł za papier to niemal dwukrotnie mniej niż kurs rynkowy. Obecnie zdecydowana większość akcji MZ, wynikająca z układu z wierzycielami, nie znajduje się w obrocie giełdowym. Jeśli papiery wejdą na parkiet, podaż może zalać rynek i doprowadzić kurs giełdowy do rozsądnych poziomów. Ich wyznacznikiem może być właśnie cena, jaką za akcje płaci się poza GPW. Tymczasem MZ planuje już nową emisję. Tym razem do wierzycieli zabezpieczonych na majątku trafić ma 20,6 mln papierów. Emisję zatwierdzi WZA zwołane na 11 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ, ONO

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz