Giełdowy flesz

ASZ
10-10-2007, 00:00

ECARD

+16,5%

Na wtorkowej sesji kurs eCard kontynuował zwyżkę. Rósł nawet o 22 proc. W poniedziałek walory pośrednika bezgotówkowego rozliczania transakcji płatniczych zdrożały o 6,9 proc.

Inwestorom nie przeszkadza, że spółka nie publikowała żadnych komunikatów od dwóch tygodni. Trudno dostrzec więc fundamentalne powody tak dynamicznego wzrostu kursu. Jedynie czym można uzasadniać wystrzał, to sygnały techniczne.

Walory spółki nie cieszyły się powodzeniem wśród akcjonariuszy. Trend spadkowy nabrał tempa na początku sierpnia. W ciągu jedenastu spadkowych sesji akcje staniały o ponad 50 proc. Potem kurs się odbił i wszedł w nudną konsolidację. Ostatnie wzrosty na razie wyglądają tylko na atak spekulantów, wyszukujących co dzień nowych okazji do szybkiego, łatwego zarobku. Równie szybko mogą spółkę opuścić, co udowadniają ostatnie przykłady Hawe, Zastalu czy Elkopu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz