Giełdy Europy idą nadal w górę

(Marek Druś)
opublikowano: 27-12-2005, 18:30

Europejskie giełdy zakończyły pierwszą poświąteczną sesję wzrostami. DJ Stoxx 600 powrócił w okolice czteroletniego maksimum. Euro Stoxx 50 zamknął się najwyżej od ponad trzech lat.

Europejskie giełdy zakończyły pierwszą poświąteczną sesję wzrostami. DJ Stoxx 600 powrócił w okolice czteroletniego maksimum. Euro Stoxx 50 zamknął się najwyżej od ponad trzech lat.

Mimo braku notowań w Londynie i spadku aktywności handlu w okresie między świętami a Nowym Rokiem nastroje inwestorów poprawił spadek notowań ropy i paliw po wiadomości o oczekiwanym ociepleniu w USA w rozpoczynającym się tygodniu.

W górę poszły kursy największych spółek chemicznych, dla których tańsza ropa i jej pochodne to szansa na obniżenie kosztów. W górę poszły kursy m.in. niemieckiego koncernu Bayer oraz szwajcarskiego Ciba Specialty Chemicals.

Zdrożały akcje InBev, drugiego na świecie producenta piwa. To reakcja na wiadomość o wyborze nowego prezesa belgijskiej spółki.

Na giełdzie we Frankfurcie najwyższy kurs od sierpnia 2002 roku osiągnęły akcje Siemensa. Najdrożej od maja tego samego roku płacono w Paryżu za akcje spółki hotelarskiej Accor. Umiarkowanie staniały akcje EADS. To skutek doniesień rosyjskich mediów, że Airbus przegrał z Boeingiem rywalizację o kontrakt na dostawę samolotów dla Aerofłotu. EADS ma 80 proc. akcji Airbusa.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Giełdy Europy idą nadal w górę