Giełdy reagują odbiciem na decyzję Fed

WST
17-08-2007, 14:52

Około godziny 14-tej na największych zachodnioeuropejskich giełdach doszło do  gwałtownego odbicia. W ciągu zaledwie kilki minut indeksy znalazły się na  pokaźnych plusach. Obecnie najsilniejszym rynkiem jest Londyn z ponad 3,7 proc. wzrostem wartości indeksu FTSE100.

Do zakupów skłoniły inwestorów nie tylko wcześniejsze przeceny, które uatrakcyjniły poziomy wyceny wielu walorów, ale także decyzja amerykańskich władz monetarnych o obniżeniu o 50 pkt. proc. stopy dyskontowej do poziomu 5,75 proc. Jest to związane z obawami Fed o sytuację na tamtejszym rynku ryzykownych kredytów hipotecznych. Decyzja zaskoczyła rynek. Parkiety zareagowały na nią wzrostami cena akcji, zwyżką kontraktów terminowych na główne amerykańskie indeksy oraz osłabieniem dolara.

Ponownie w centrum zainteresowania strony popytowej znalazły się walory największych instytucji finansowych na Starym Kontynencie. Wśród nich brylują papiery Deutsche Banku, Royal Bank Of Scotland, BNP Paribas. Silną zwyżka mogą się również pochwalić walory funduszu hedgingowego MAN Group.

Na doniesienia z USA pozytywnie zareagowała również warszawska giełda. Indeksy z miejsca ostro ruszyły w górę. Wzrost indeksu WIG20 sięga około 1,6 proc. Szerszy wskaźnik rynku WIG zyskuje 0,5 proc. To wskazuje, że powodzeniem cieszą się przede wszystkim akcje największych spółek.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Giełdy reagują odbiciem na decyzję Fed