Giełdy rozkręcą się po danych o CPI w USA

PAP
opublikowano: 13-03-2018, 09:55
aktualizacja: 13-03-2018, 09:56

Giełdy w zachodniej Europie na razie notują małe zmiany indeksów. Po popołudniowych danych o inflacji w USA rynki mogą się rozkręcić, bo będzie wiadomo, co może zrobić Fed - podają maklerzy.

Odczyt dotyczący inflacji w USA (wtorek, 13.30) będzie ostatnim istotnym wskaźnikiem przed spotkaniem amerykańskiej Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu.

Po tych danych już będzie jakiś sygnał dla graczy rynkowych czy Fed przyspieszy tempo podwyżek stóp procentowych w tym roku.

Ostatnie raporty o CPI w USA były powodem do dużej zmienności na rynkach, a inwestorom na razie trudno jest ocenić trajektorię zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed.

"Miesiąc temu mieliśmy zaskakujące dane o amerykańskiej inflacji, a na rynku z tego powodu korkociąg" - mówi Stephen Innes, szef tradingu w firmie brokerskiej Oanda.

Inwestorzy czekają też już na środowe dane o amerykańskiej sprzedaży detalicznej, a także na raporty o chińskiej produkcji przemysłu, sprzedaży detalicznej i inwestycjach w aktywa trwałe, aby przyjąć jakiś kierunek na giełdach w tym tygodniu.

W centrum uwagi pozostaje też polityka: prezydent USA Donald Trump wydał postanowienie wykonawcze blokujące nabycie przez spółkę Broadcom Ltd. firmy Qualcomm Inc. uzasadniając to względami bezpieczeństwa USA.

Prezydent Trump we wtorek złoży po raz pierwszy wizytę w Kalifornii, by obejrzeć modele ogrodzenia, jakie ma być wzniesione na granicy z Meksykiem.

We wtorek w jednym z okręgów Pensylwanii odbędą się wybory uzupełniające do Izby Reprezentantów. Faworytem jest kandydat Republikanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giełdy rozkręcą się po danych o CPI w USA