Giełdy USA: indeksy spadają, ale na rynkach nie ma paniki

Administrator
opublikowano: 16-01-2002, 16:21

Kursy na giełdach w USA spadają, ale nie jest to mocna przecena. Cena akcji Intela, głównego sprawcy pogorszenia koniunktury giełdowej, zniżkuje o niewiele ponad 2 proc. Obyło się także bez paniki po informacji o nadal zmniejszającej się produkcji w największej gospodarce świata. Intel oraz koreański Samsung zamierzają mocno zmniejszyć wydatki kapitałowe w tym roku.

Kursy na giełdach w USA spadają, ale nie jest to mocna przecena. Cena akcji Intela, głównego sprawcy pogorszenia koniunktury giełdowej, zniżkuje o niewiele ponad 2 proc. Obyło się także bez paniki po informacji o nadal zmniejszającej się produkcji w największej gospodarce świata. Intel oraz koreański Samsung zamierzają mocno zmniejszyć wydatki kapitałowe w tym roku.

Rynek zareagował wyprzedażą m.in. papierów Applied Materials i KLA-Tencor, które tworzą urządzenia do produkcji chipów.

Mimo lepszych od prognoz wyników, zdecydowanie tracą udziałowcy Handspring. Według banku UBS Warburg, wyniki te są już odzwierciedlone w cenie producenta palmtopów, która i tak jest zbyt wysoka.

Ze spółek tworzących wskaźnik DJIA najsłabsze są akcje J.P.Morgan Chase. Drugi największy bank w USA mocno rozczarował wynikami ostatniego kwartału. Na działalność banku negatywny wpływ miało spowolnienie gospodarcze, upadek Enrona i kryzys w Argentynie.

Znakomite wyniki zaprezentował DoubleClick, internetowa firma medialna. Spółce udało się wypracować zysk, choć analitycy oczekiwali strat. Efektem jest kilkoprocentowy wzrost wyceny spółki. Podobnie jest w przypadku Juniper Networks.

Prognozy udało się zrealizować koncernowi General Motors, który w ostatnich trzech miesiącach poniósł wysokie koszty marketingu. Kurs spółki nie zmienia się.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Giełdy USA: indeksy spadają, ale na rynkach nie ma paniki