Giełdy w Azji zareagowały wzrostami na wieści z USA

03-11-2004, 08:43

Azjatyckie giełdy zareagowały wzrostami na wiadomość o rosnących szansach reelekcji prezydenta USA George’a W. Busha. Popytem cieszyły się przede wszystkim akcje spółek technologicznych. W związku ze świętem nie pracował największy rynek regionu, giełda tokijska.

Na giełdzie w Seulu Kospi wspiął się w środę do najwyższego poziomu od trzech i pół tygodnia. Inwestorzy kupowali akcje największych eksporterów. Liczą na utrzymanie w USA polityki niskich podatków po ponownym wyborze na stanowisko prezydenta Goerge’a W. Busha. W górę poszły kursy m.in. Samsung Electronics, drugiego na świecie producenta półprzewodników, i LG Electronics, drugiego na globalnym rynku elektroniki użytkowej. Zdrożały wyraźnie papiery Hyundai Motor, który w trzecim kwartale zwiększył eksport aut do USA o 34 proc.

Na giełdzie tajwańskiej zdrożały papiery Taiwan Semiconductor, największego na świecie podwykonawcę chipów. Mocno poszła w górę cena AU Optronics, trzeciego na świecie producenta ekranów LCD.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w Azji zareagowały wzrostami na wieści z USA