Giełdy w Europie na plusach

PAP
opublikowano: 27-12-2017, 09:49
aktualizacja: 27-12-2017, 09:50

Giełdy w zachodniej Europie powoli rozkręcają się po świątecznej dłuższej przerwie, na plusach - podają maklerzy.

Zyskuje 7 z 19 sektorów ze Stoxx 600.

Pozytywnie zachowują się walory m.in. Steinhoff International Holdings, który zyskują 3,3 proc., Banco BMP +2,7 proc., Saipem +2,4 proc., Johnson Matthey +2,0 proc. i Tullow Oil +1,9 proc.

Na przeciwnym biegunie m.in. Ocado group -3,2 proc., Dialog Semiconductors -2,8 proc., Sky -2,2 proc. i Coca-Cola HBC -1,8 proc.

Na rynku walutowym euro zwyżkuje o 0,13 proc. do 1,1874 USD, brytyjski funt zyskuje 0,1 proc. do 1,3389 USD, a japoński jen ze wzrostem kursu o 0,05 proc. do 113,18 za dolara USA.

A na rynku paliw - po tym gdy ropa na giełdzie w Nowym Jorku zdrożała we wtorek aż o 2,6 proc. w reakcji na doniesienia o eksplozji naftociągu w Libii, teraz surowiec nieznacznie tanieje. Baryłka West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 59,88 USD, po zniżce o 0,2 proc.

Miedź na LME w Londynie zyskuje 0,7 proc. do 7.173,50 USD za tonę. To już 9. z kolei sesja ze zwyżką notowań i najmocniejsza zwyżka notowań od tygodnia.

W środę niewiele wskaźników makro: o 16.00 zostanie opublikowany wskaźnik zaufania konsumentów w USA w XII, opracowany przez Conference Board. Zostanie też podana informacja o podpisanych umowach na sprzedaż domu w XI w USA.

Bloomberg
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane