Giełdy w Europie notują przewagę spadków

Marek Druś
31-05-2001, 11:17

Na giełdach w Europie dominują spadki. Tanieją udziały spółek technologicznych, do czego przyczyniła się wczorajsza wyprzedaż udziałów na Nasdaq’u.

Duże zniżki cen papierów notują przedstawiciele sektora telekomunikacyjnego, do czego przyczyniło się obniżenie rekomendacji przez Morgan Stanley Dean Witter dla kilku amerykańskich spółek produkujących podzespoły sieci światłowodowych, m.in. Nortel Networks.

Na parkiecie w Londynie tanieją akcje Vodafone, jednego z największych telekomów świata, oraz Marconiego. Na giełdzie w Helsinkach w dół poszedł kurs Nokii. W Paryżu potaniały udziały m.in. France Telecom i Sagem.

Na giełdzie we Frankfurcie tanieją papiery spółek z branży motoryzacyjnej, m.in. BMW, Daimler Chryslera i Volkswagena.

Nieźle zaczął się dzień dla udziałowców towarzystwa ubezpieczeniowego Allianz, które poinformowało o zamknięciu pierwszego kwartału zyskiem w wysokości 705 mln EUR. Władze spółki potwierdziły prognozę tegorocznego zysku, który ma być większy o 13 proc. niż uzyskany w ubiegłym roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w Europie notują przewagę spadków