Giełdy w Europie powiększają spadki z poprzedniej sesji

  • PAP
opublikowano: 22-01-2019, 09:47

W zachodniej Europie giełdy powiększają we wtorek spadki z poprzedniej sesji. Dobrych informacji nie ma spółka UBS, podają maklerzy.

Wskaźnik Stoxx Europe 600 traci 0,4 proc., a zniżkom przewodzi sektor bankowy, po tym jak spółka UBS podała, że klienci wycofali niemal 13 mld USD. UBS ostrzega też, że w 2019 r. na rynku może się utrzymać zmienność.

Logitech International SA zyskuje 4 proc. po podniesieniu prognoz przychodów operacyjnych przez tę szwajcarską spółkę.

"Po ostatnich wzrostach na rynkach, powinny zostać wyjaśnione takie wątpliwości jak światowy wzrost gospodarczy czy też zamknięcie rządu w USA, aby inwestorzy mogli utrzymać pozytywny sentyment" - ocenia Eduardo Moreno, dyrektor Intermoney Valores w Madrycie.

"Pozytywne wiadomości dotyczące rozmów handlowych, albo silne dane podczas rozpoczętego sezonu wyników kwartalnych, byłyby na rynkach bardzo mile widziane" - dodaje.

Inwestorzy czekają na mające odbyć się w przyszłym tygodniu w Waszyngtonie negocjacje handlowe pomiędzy USA a Chinami (30-31 stycznia).

Tymczasem Stany Zjednoczone poinformowały rząd kanadyjski, że planują wystąpić z formalnym wnioskiem o ekstradycję dyrektor finansowej Huawei Meng Wanzhou w związku z zarzutami naruszenia amerykańskich sankcji wobec Iranu.

W pełni jest sezon publikacji wyników kwartalnych - w tym tygodniu swoje raporty finansowe podaje m.in. Johnson & Johnson, IBM, UBS, United Technologies, Texas Instruments i Ford.

We wtorek w Davos rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne, które potrwa do 25 stycznia.

We wtorek handel wznowi rynek amerykański, po tym gdy w poniedziałek w USA świętowano Dzień Martina Luthera Kinga.

O 10.30 na rynku pojawi się informacja o stopie bezrobocia na Wyspach Brytyjskich w XI, o 11.00 - wskaźnik ZEW za I, a o 16.00 dane z amerykańskiego rynku nieruchomości - o sprzedaży domów na rynku wtórnym w XII.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu