Giełdy w Europie wahają się, a Amerykanie przygotowują się do wyborów

  • PAP
opublikowano: 06-11-2018, 09:42

Giełdy w zachodniej Europie rozpoczynają wtorkową sesję wahaniami. Amerykanie przygotowują się do wyborów. Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i kurs dolara są na stabilnych poziomach - podają maklerzy.

Indeks Stoxx Europe 600 rośnie 6. sesję w ciągu ostatnich 7., a zwyżkom przewodzą spółki związane z usługami i towarami.

Indeksy w Azji wzrosły w Japonii, Australii, Korei Południowej i Hongkongu, za to w Chinach spadły, pomimo że chiński wiceprezydent Wang Qishan powiedział przy okazji forum ekonomicznego w Singapurze, iż rząd Chin jest gotowy do dyskusji w sprawie rozwiązania sporu handlowego z USA.

Amerykanie przygotowują się tymczasem do uzupełniających wyborów do Senatu i Izby Reprezentantów ("midterm" - w połowie kadencji), które będą postrzegane jako swoiste referendum w sprawie polityki prowadzonej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Mogą być one przygotowaniem "scenariusza" do reelekcji Donalda Trumpa w wyborach 2020 r.

Inwestorzy spoglądają z uwagą na Wielką Brytanię, gdzie premier Theresa May podejmuje działania, aby osiągnąć porozumienie z UE w sprawie Brexitu.

Ministrowie brytyjskiego gabinetu będą analizować ostatnio zgłoszone opcje w sprawie "dealu" dotyczącego wyjścia W.Brytanii z UE, a May chciałaby, aby porozumienie z UE zostało zawarte jeszcze w tym miesiącu - podają anonimowe źródła.

Wtorkowa sesja brytyjskiego rządu prawdopodobnie skupi się na intrygującym pytaniu - jak uniknąć kontroli celnych na granicy W.Brytanii z Irlandią.

Na rynku walutowym euro zyskuje 0,1 proc. do 1,1418 USD. Japoński jen spada o 0,1 proc. do 113,27 za dolara USA, a brytyjski funt drożeje o 0,3 proc. do 1,308 USD.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o mniej niż 1 pkt bazowy do 3,20 proc.

Na rynku ropy surowiec w USA na NYMEX tanieje o 0,25 proc. do 62,93 USD/b.

Miedź na LME w Londynie tanieje o 0,1 proc. do 6.186,50 USD za tonę.

Wkrótce inwestorzy poznają PMI w sektorze usług w X m.in. we Francji, Niemczech i strefie euro, a o 11.00 wskaźnik PPI w strefie euro w IX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu