Giełdy w USA idą w górę

WST
opublikowano: 08-03-2012, 15:45

Czwartkowe notowania na rynku kasowym Wall Street toczą się przy lekkiej przewadze strony popytowej.

Na parkiet dotarły najnowsze dane makro. W tym istotne z rynku pracy. Raport Challengera pokazał, że w lutym o 3,3 proc. spadła w stosunku do stycznia liczba zapowiedzianych zwolnień pracowników (ogółem ok. 51,7 tys.). Jednocześnie po dwóch miesiącach tego roku wskaźnik wzrósł o 18 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2011 r. Specjaliści tłumaczą to negatywnym wpływem na wyniki spółek wysokich cen paliw.

Opublikowane też dane o zmianie liczby osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. W porównaniu z poprzednim tygodniem, w minionym wzrosła o 8 tys. do 362 tys. Analitycy liczyli tymczasem na wynik o 10 tys. niższy.

Ponownie rosną notowania banków. Szczególnym wzięciem cieszą się walory dwóch największych tego typu instytucji w Stanach Zjednoczonych JPMorgan Chase oraz Bank of America.

Pod kreską toczy się z kolei handel walorami AIG. Uratowany przez państwo gigant ubezpieczeniowy traci na wartości po informacji, że Departament Skarbu sprzeda udziały w spółce, pozyskane w 2008 r. w ramach ochrony spółki przed bankructwem. Ich wartość szacowana jest na około 6 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane