Giełdy w USA kończyły sesje niewielkimi wzrostami

opublikowano: 26-08-2003, 22:04

Ostatnie minuty sesji na amerykańskich giełdach przyniosły lekką poprawę nastrojów. Główne indeksy rynków odrobiły umiarkowane straty punktowe i kończyły dzień niewielkimi wzrostami. Sytuacja na rynku nie zmieniła się.

Wtorkowe sesje na amerykańskich giełdach potoczyły się bez emocji. Dobre dane makro, wskazujące na dalszy wzrost zamówień na dobra trwałego użytku oraz poprawę nastrojów konsumentów, nie wywołały większej reakcji rynków. Wywołała ją natomiast wypowiedź prezesa Intela, Craiga Barretta. Oświadczył on, że podniesienie przez jego spółkę prognozy kwartalnej sprzedaży wcale nie oznacza powrotu koniunktury. Jego zdaniem, nie ma na razie podstaw, aby o tym mówić. Wywołało to zwiększoną podaż akcji spółek branży półprzewodnikowej. Kurs Intela spadał umiarkowanie przez całą sesję, ale w ostatnich minutach sesji odrobił straty, aby na zamknięciu umiarkowanie rosnąć. Podobnie było w przypadku AMD i Texas Instruments, które w ostatniej fazie notowań odrobiły część, lub całą stratę.

Wśród spółek, których kursy zachowywały się w czasie sesji stabilnie znalazł się Siebel Systems. Akcje producenta oprogramowania taniały wyraźnie w związku z wypowiedzią prezesa spółki, który obawia się, że obniżenie przez konkurentów cen może mieć negatywny wpływ na jej wyniki.

Wyraźnym wzrostem kursu wyróżniał się tymczasem przez całe notowania Xerox. Analitycy SG Cowen uważają, że dla największego niegdyś producenta kopiarek wracają dobre czasy. Podnieśli rekomendację jego akcji do ‘zdecydowanie kupuj’. Prognozują, że zysk spółki w przyszłym roku wzrośnie o 25 proc., a rok później jego poprawa będzie jeszcze wyraźniejsza.

Na zmienność notowań w czasie wtorkowej sesji znaczny wpływ miała niewielka aktywność inwestorów. Dzieje się tak zawsze w tygodniu poprzedzającym Święto Pracy, które przypada na najbliższy poniedziałek.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w USA kończyły sesje niewielkimi wzrostami