Giełdy w USA kontynuują spadki z początku notowań

Marek Druś
11-05-2001, 20:55

Na giełdach w USA nadal wyraźną przewagę ma podaż. Spadki nie są zbyt duże, jednak dotknęły większości papierów, w tym blue chipów.

Amerykańscy inwestorzy zastanawiają się jaki wpływ na decyzję Fed o obniżeniu stóp mogą mieć dzisiejsze informacje o wzroście wartości wskaźnika zaufania konsumentów i poprawie wyników sprzedaży detalicznej.

Rynek powrócił do starej zasady: im gorzej z gospodarką, tym lepiej dla giełdy i na odwót. Oczywiście tylko w kontekście ewentualnych cięć stóp procentowych.

Wśród blue chipów największe spadki notują papiery koncernu metalurgicznego Alcoa, SBC Communications, Intela, International Papers oraz IBM.

W sektorze komputerowym spadki spotkały akcje m.in. Hewlett-Packarda, AMD i Microsoft. Wśród producentów chipów zniżki notują papiery m.in. Applied Micro Circuits, Texas Instruments i National Semiconductor.

Branża telekomunikacyjna również poniosła straty. Poza umiarkowanie zwyżkującym kursem AT&T, ceny udziałów pzoostałych dużych spółek z branży spadają. Dzieje się tak m.in. z akcjami WorldCom i 3Com.

Spośród spółek z branż uważanych za bezpieczne w dół poszły kursy udziałów sieci handlowej K-mart oraz spółek z branży chemicznej: Pfeizera i Duponta.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w USA kontynuują spadki z początku notowań