Giełdy w USA odrobiły część strat z początku sesji

30-09-2003, 20:26

Amerykańskie giełdy odrobiły część strat z pierwszej części sesji. Wyprzedaż papierów wywołana kolejnymi danymi wskazującymi na pogorszenie nastrojów konsumentów osłabła, jednak na rynku wciąż dominuje podaż.

Nieoczekiwany spadek wskaźnika Conference Board oraz niższy niż prognozowano indeks aktywności przemysłu w regionie Chicago przesądziły o spadkach na amerykańskich giełdach w czasie wtorkowych notowań. Inwestorzy umacniają się w przekonaniu, że oczekiwane ożywienie gospodarcze nie przyniesie pozytywnych rezultatów tak szybko, jak tego oczekiwano. Wydają się to potwierdzać także wyniki osiągane przez spółki.

Analitycy UBS uważają, że koncern aluminiowy Alcoa osiągnie gorsze od oczekiwań wyniki kwartalne. Wywołało to wyprzedaż jego akcji, które tanieją najmocniej wśród spółek wchodzących w skład średniej Dow Jones.

Obawy inwestorów potwierdziły wyraźnie gorsze niż oczekiwano wyniki spółek technologicznych. Kwartalna strata Sun Microsystems, jednego z największych producentów serwerów, okazała się wyraźnie wyższa niż zapowiadali to analitycy. Podobnie stało się w przypadku Enterasys Networks. Producent komputerowego sprzętu sieciowego poinformował, że w ostatnim zakończonym kwartale jego wynik sprzedaży spadł o 13 proc. Tłumaczy to opóźnieniem odbioru sprzętu przez klientów w związku z huraganem Isabel. Enterasys ostrzegł jednocześnie, że może nie zrealizować prognozy wyników w rozpoczętym kwartale.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w USA odrobiły część strat z początku sesji