Giełdy w USA odrobiły straty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 12-06-2001, 21:30

Oba główne amerykańskie indeksy – Dow Jones i Nasdaq – zdołały pod koniec sesji odrobić straty. Nadal spadają kursy spółek związanych z telekomunikacją, co wywołały pesymistyczne prognozy Nokii. Zdecydowanie poprawiły się nastroje w sektorze IT.

Zapowiedź pogorszenia wyników największego producenta "komórek" na świecie spowodowała wyprzedaż udziałów spółek związanych z telefonią bezprzewodową. Najbardziej cierpią papiery Motoroli, Qualcomm i RF Micro Devices. Kolejną sesję spadają ceny akcji producentów chipów, m.in. Intela.

Stosunkowo mocna jest branża internetowa. Bardzo korzystnie o portalu Yahoo wypowiedzieli się analitycy SG Cowen. Rośnie także lekko rynkowa wartość eBay.com i DoubleClick. Dobre opinie analityków wzmocniły wycenę Dell Computers. Morgan Stanley Dean Witter sądzi, że ten producent komuterów znacznie poprawi wyniki w 2002r. Coraz jaśniejsza strategia spółki skłoniła bank inwestycyjny do podniesienia rekomendacji z neutralnej do „lepiej niż rynek”. . Korzystnie odbiło się to także na wycenie innych producentów sprzętu komputerowego: Compaq, Gateway i Apple.

Znacznie wzmocnił się kurs General Electric. Spółce nie zaszkodziła informacja, że europejskie władze antymonopolowe chcą, by spółka sprzedała wartą 6 mld USD część firmy Honeywell, zanim wydadzą zgodę na fuzję obu podmiotów. Aż 5 proc. tracą za to notowania Honeywell.

MSDW wypowiedział się także na temat producentów naftowych. Większe niż sądzono ceny surowca na światowych giełdach pozwolą im poprawić rentowność. W górę poszły notowania Exxon Mobil i BP.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w USA odrobiły straty