Giełdy w USA otworzyły się na plusie

WST
opublikowano: 01-10-2007, 15:47

Poniedziałkowe notowania na amerykańskich giełdach rozpoczęły się od wzrostów. Wśród handlujących akcjami przeważyła nadzieja na  kolejną obniżkę stóp. Sugerować by ją mogły słabe wyniki kwartalne spółek, przede wszystkim finansowych.

Przed sesją o swoich kłopotach poinformował bank Citigroup. Jedna z największych amerykańskich instytucji finansowych odnotowała w trzecim kwartale 60-proc. spadek zysku. Przyczyną są m.in. kłopoty ze złymi długami i konieczne odpisy na rezerwy. Wcześniej o pierwszej od dziewięciu lat stracie, której główną przyczyną były rezultaty amerykańskiego oddziału, poinformował szwajcarski giganta, UBS.
Jednym z wydarzeń dnia jest potwierdzenie informacji o złożeniu oferty przejęcia Navateq przez fińską Nokie. Wyceniana przez analityków na 7,65 mld USD amerykańska spółka została podliczona przez największego na świecie producenta telefonówkomórkowych na 8,1 mld USD w gotówce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giełdy w USA otworzyły się na plusie