Giełdy w USA szukają kierunku, na Nasdaq przeważają spadki

04-11-2004, 17:03

Na amerykańskich giełdach panują mieszane nastroje. Dominują jednak niewielkie zmiany kursów. Inwestorzy czekają na deklaracje nowego-starego prezydenta USA dotyczące polityki gospodarczej w kolejnej kadencji.

Podane przed sesją dane makro wywołały mieszane reakcje. Liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła wprawdzie bardziej niż oczekiwano, ale wzrost wydajności pracy okazał się najniższy od dwóch lat. Nieistotne okazało się, że był i tak wyższy od oczekiwanego przez ekonomistów.

Największy spadek wśród blue chipów ze średniej Dow Jones notuje kurs Pfizera. Jeszcze wczoraj akcje koncernu farmaceutycznego wyraźnie drożały. Powodem dzisiejszej przeceny są doniesienia prasowe wiążące jeden z leków spółki z co najmniej kilkunastoma zgonami w Kanadzie.

Na rynku technologicznym wyraźnie tanieją akcje Qualcomm. Producent chipów stosowanych w komórkach i twórca standardu CDMA rozczarował zapowiadając gorsze od oczekiwań wyniki obecnego kwartału i prognozując niższy niż oczekiwano zysk na akcję w roku rozrachunkowym 2005.

Lepiej niż rynek zachowują się kursy największych detalistów. Wal-Mart poinformował o 2,8 proc. wzroście sprzedaży w październiku. Największa na świecie sieć supermarketów zapowiedziała, że w trzecim kwartale jej sprzedaż będzie rosła w tempie zbliżonym do górnej granicy prognozowanego wcześniej zakresu. Kurs Wal-Mart umiarkowanie rośnie. Wyraźniej rośnie cena papierów JC Penney i Federated Department Stores.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w USA szukają kierunku, na Nasdaq przeważają spadki