Giełdy w USA zaczęły tydzień spadkami

(Marek Druś)
opublikowano: 24-04-2006, 22:05

Na giełdach w USA tydzień rozpoczął się od spadków. Dow Jones tracił na zamknięciu 0,1 proc., S&P500 0,24 proc., a Nasdaq 0,4 proc. Spadkom kursów akcji towarzyszyła przecena złota i srebra, osłabienie dolara, a także wyraźny spadek notowań ropy i paliw.

Na giełdach w USA tydzień rozpoczął się od spadków. Dow Jones tracił na zamknięciu 0,1 proc., S&P500 0,24 proc., a Nasdaq 0,4 proc. Spadkom kursów akcji towarzyszyła przecena złota i srebra, osłabienie dolara, a także wyraźny spadek notowań ropy i paliw.

Inwestorzy nie kwapili się w poniedziałek do otwierania pozycji przed wyjątkowo bogatym w wydarzenia tygodniem, którego kulminacją będzie podanie w piątek pierwszego oszacowania wzrostu gospodarczego w pierwszym kwartale.

Wcześniej wyniki kwartalne przedstawi jedna trzecia spółek wchodzących w skład S&P500, w tym sześć blue chipów z indeksu Dow Jones. Zrobiły to przed sesją Caterpillar i American Express. W przypadku pierwszej ze spółek wyniki i prognoza okazały się lepsze niż oczekiwano, ale pozytywna reakcja rynku trwała krótko. Inwestorzy szybko zaczęli realizować zysk na akcjach producenta ciężkiego sprzętu budowlano-drogowego. Akcje American Express także taniały. Rozczarowaniem okazały się niższe niż oczekiwano przychody czwartego w USA emitenta kart kredytowych.

Akcje operatorów największych giełd w USA także taniały. Nasdaq Stock Market zapowiedział sprzedaż 18,5 mln akcji. NYSE Group tracił po mało optymistycznych komentarzach analityków, którzy spotkali się w niedzielę z jego władzami.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Giełdy w USA zaczęły tydzień spadkami